Koło Łowieckie nr 2
"DZIK" w Wyszkowie
z siedzibą w Brańszczyku
koło prowadzi program restytucja zająca szaraka
na terenie obwodu łowieckiego
nr 193 w brańszczyku
sfinansowany ze środków wfośigw
<
Aktualności
O nas
Sztandar
Członkowie
Galeria
Z wolnej ręki
Linki
Kontakt

Sztandar naszego Koła


W dniu 24 maja 2008 roku, po wielu latach działalności nasze koło oficjalnie otrzymało sztandar. Była to dla nas jedna z najważniejszych uroczystości w ostatnich latach. Z tej okazji przy nowej kapliczce w naszej Siedzibie została odprawiona uroczysta msza święta, na którą licznie przybyli goście związani z naszym kołem oraz gminą Brańszczk. W trakcie mszy proboszcz parafii Brańszczyk - ksiądz kanonik Paweł Stachecki - poświęcił nowo wybudowaną kapliczkę a po jej zakończeniu sztandar, który następnie na ręce ówczesnego prezesa koła kol. Witolda Jankowskiego został oficjalnie przkazany przez przewodniczącego Okręgowej Rady Łowieckiej kol. Jerzego Ponikiewskiego. Po tym fakcie wszyscy obecni członkowie koła dokonali wbicia pamiątkowych gwoździ ze swoimi nazwiskami. Warto dodać, że swój symboliczny udział mieli w tym również koledzy, ktorzy odeszli już do krainy wiecznych łowów. W ich imieniu uczyniły to ich żony, które rónież przybyły świętować z nami ten dzień.

Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia w historii naszego koła zarząd przygotował pamiątkowe statuetki, które zostały wręczone członkom koła oraz honorowym gościom. Oficjalą część zakończyły przemowy członków władz Zarządu Okręgowej Rady Łowieckiej oraz życzenia obfitości zwierzyny i przychylności Świętego Huberta. Następnie sztandar został odprowadzony do kapliczki gdzie myśliwi naszego koła ustanowili honorową wartę. Wszyscy goście udali się natomiast na część nieoficjalną czyli biesiadę przy ognisku, kiełbaskach i specjałach kuchni myśliwskiej, która trwała do wieczora.

Na awersie sztandaru umieszczono godło Polskiego Związku Łowieckiego. Z kolei na rewersie widnieje postać dzikia oraz nazwa i numer koła. Ponadto umieszczone są tam herby województwa Mazowieckiego, powiatu Wyszkowskiego oraz gminy Brańszczyk.Obecność sztandaru na uroczystościach


strona wciąż jest w budowie. nowe elementy pojawią się już niedługo
admin: pjetrof